Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. KRBOVÉ KACHLE, PECE, PIECKY
  3. BOREAL E2000 krbové kachle

BOREAL E2000 krbové kachle

BOREAL E2000 sú moderné dvojplášťové krbové kachle s úložným priestorom na drevo s  jednoduchým elegantným čistým dizajnom. Kachle je možné napojiť na... celý popis
990,00 €
825,00 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:BOE007.L
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

BOREAL E2000 sú moderné dvojplášťové krbové kachle s úložným priestorom na drevo s  jednoduchým elegantným čistým dizajnom. Kachle je možné napojiť na externý prívod vzduchu po dokúpení špeciálnej sady na montáž. Vrchná doska može byť prevedená v niekoľkých farebných variantoch. 

Technické parametre: 

Menovitý výkon: 7 kW

Výkonový rozsah: 3 – 9,5 kW

Účinnosť: 75 %

Vykurovacia schopnosť: až 237 m3

Spotreba dreva: 2,4 kg/hod pri menovitom výkone

Rozmery celkové v/š/h: 838 mm x 556 mm x 512 mm

Rozmery ohniska š/v/h: 447 x 306 x 286 mm

Max. dĺžka dreva: 47 cm

Odporúčané palivo: drevo, drevené brikety

Priemer dymovodu: 150 mm

Vývod: horný

Hmotnosť: cca 92 kg

Materiály

Kachle Boreal sú dvojplášťové vyrobené z kvalitnej ocele s prímesou uhlíka pre dlhšiu životnosť a tepelnú odolnosť a stálosť. Dvierka krbových kachlí a celá spodná časť ohniska (najviac namáhané časti) sú vyrobené z kvalitnej liatiny. Kúrenisko je obložené žiaruvzdornými tvarovkami českej výroby (značky Promat). 

Technológia spaľovania

Všetky krbové kachle Boreal majú ako štandard systém dvojstupňového spaľovania (privádzaný primárny, sekundárny a terciárny vzduch) pre vysokú účinnosť spaľovania, nízke emisie vypúšťané do ovzdušia a dlhú dobu horenia. Samozrejmosťou je aj systém oplachu skla vzduchom tzv. vzduchová clona, ​​ktorá udržuje sklo dlhšie čisté pri horení. 

Ovládanie kachlí

Každý užívateľ kachlí Boreal určite ocení jednoduché a pohodlné ovládanie kachlí pomocou jedného tiahla v spodnej časti kachlí. Posunom tohto regulačného tiahla dochádza k nastaveniu všetkých 3 prívodov vzduchu do optimálnej úrovne tak, aby pec pracovala vo zvolenom režime. Pákové otváranie kachlí je ľahké a dokáže dobre utesniť spaľovaciu komoru.

Rýchlejšie vykúrenie aj väčších miestností vďaka ventilátoru

Ako bonus majú kachle Boreal v sebe zabudovanú aj turbínu - tangenciálny ventilátor, ktorý nasáva studený vzduch od podlahy, ten prechádza okolo vnútorného plášťa kachlí, kde sa zahrieva a vychádza prieduchmi v hornej časti. Vďaka tomu môžete rýchlejšie a rovnomernejšie vykúriť aj väčšie a vzdialenejšie priestory. Pokiaľ nechcete, tak nie je nutné turbínu zapájať a používať!

Ventilátor je možné nastaviť na 3 pozície – pomalá rýchlosť, vysoká rýchlosť alebo prevádzka podľa termostatu, ktorý sám reguluje spínanie a vypínanie ventilátora podľa teploty kachlí.

Príslušenstvo zadarmo

Ako príslušenstvo kachlí sa dodávajú zdarma žiaruvzdorné rukavice a tiež grilovacia mriežka, ktorú je možné jednoducho nasadiť na rám dvierok. 

©RB Business 2015

Blog - články a rady

Liatinové krbové vložky KF Design

 

Odporúčáme - tipy na výrobky

Haas+Sohn - kachle a krby

 

Logo
KRBOVÉ - KACHLE - KRBY.SK
08:00 - 17.00
2022 RB Business Slovakia, s. r. o.