Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. KRBOVÉ KACHLE, PECE, PIECKY
  3. Boreal E1000 L - krbové kachle

Boreal E1000 L - krbové kachle

  • Novinka
  • Akcia
  • Doprava ZADARMO

Boreal E1000 L - krbové kachleModerné dvojplášťové krbové kachle na drevo, podstavec s úložným priestorom na drevo.Menovitý výkon: 13 kWVýkonový rozsa... celý popis
1 673,00 €
1 394,17 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:BOE1000L
Výrobca:Boreal
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

Boreal E1000 L - krbové kachle


Moderné dvojplášťové krbové kachle na drevo, podstavec s úložným priestorom na drevo.


Menovitý výkon: 13 kW


Výkonový rozsah: 5 - 13 kW


Účinnosť: 82%


Vykurovacia schopnosť: až 325 m3


Spotreba dreva: 3,6 kg / hod pri menovitom výkone


Rozmery celkovej v x š x h: 1 136 mm x 737 mm x 439,5 mm


Rozmery ohniska š x v x h: 580 x 306 x 286 mm


Max. dĺžka dreva: 60 cm


Odporúčané palivo: drevo, drevené brikety


Priemer dymovodu: 150 mm


Vývod: horný


Hmotnosť: cca 128 kg






Čo predstavujú výrobky Boreal?


Kachle radu Boreal boli vytvorené na základe viac ako 30 rokov skúseností podľa posledných trendov v dizajne a funkčnosti kachlí a krbov za použitia najmodernejších technológií výroby a kvalitných materiálov pri udržaní  dostupných cien. Všetky výrobky Boreal boli preskúšané a certifikáciou v štátnom zkúšobnom ústave v Brne, preto sa môžete spoľahnúť na dodržanie všetkých potrebných štandardov kvality a účinnosti.


materiály


Kachle Boreal sú dvojplášťové vyrobené z kvalitnej ocele s prímesou uhlíka pre dlhšiu životnosť a tepelnú odolnosť a stálosť. Dvierka krbových kachlí a celá spodná časť ohniska (najviac namáhané časti) sú vyrobené z kvalitnej liatiny. Ohnisko je obložené žiaruvzdornými tvarovkami českej výroby (značky Promat).


technológie spaľovania


Všetky krbové kachle Boreal majú ako štandard systém dvojstupňového spaľovania (privádzaný primárny, sekundárny a terciárny vzduch) pre vysokú účinnosť spaľovania, nízke emisie vypúšťané do ovzdušia a dlhú dobu horenia. Samozrejmosťou je tiež systém oplachu skla vzduchom tzv. vzduchová clona, ​​ktorá udržuje sklo dlhšie čisté pri horení.


ovládanie kachlí


Každý užívateľ kachlí Boreal iste ocení jednoduché a pohodlné ovládanie kachlí pomocou jedného tiahla v spodnej časti kachlí. Posunom tohto regulačného tiahla dochádza k nastaveniu všetkých 3 prívodov vzduchu do optimálnej úrovne tak, aby kachle pracovali vo zvolenom režime. Pákové otváranie kachlí je jednoduché a dokáže dobre utesniť spaľovaciu komoru.


Rýchlejšie vykúrenie aj väčších miestnosti vďaka ventilátoru


Ako bonus majú kachle Boreal v sebe zabudovanú aj turbínu - tangenciálny ventilátor, ktorý nasáva studený vzduch od podlahy, ten prechádza okolo vnútorného plášťa pece, kde sa zahrieva a vychádza prieduchom v hornej části.Vďaka tomu môžete rýchlejšie a rovnomernejšie vykúriť aj väčšie a vzdialenejšie priestory . Ak nechcete, tak nie je nutné ventilátor zapájať a používať!



Ventilátor je možné nastaviť na 3 pozície - pomalá rýchlosť, vysoká rýchlosť, alebo prevádzku podľa termostatu, ktorý sám reguluje zapínanie a vypínanie ventilátora podľa teploty kachlí.


Príslušenstvo zadarmo


Ako príslušenstvo kachlí sa dodáva zadarmo žiaruvzdorná rukavica a tiež grilovacia mriežka, ktorú možno jednoducho nasadiť na rám dvierok.

©RB Business 2015

Blog - články a rady

Liatinové krbové vložky KF Design

 

Odporúčáme - tipy na výrobky

Haas+Sohn - kachle a krby

 

Logo
KRBOVÉ - KACHLE - KRBY.SK
08:00 - 17.00
2022 RB Business Slovakia, s. r. o.